14.10.2025

Gradska opština Palilula, Beograd.

Gradska opština Palilula, Beograd.

14.10.2025

Novi atarski putevi na Paliluli

Na teritoriji opštine Palilula nedavno su završeni radovi na uređenju i izgradnji novih atarskih puteva, čime je poljoprivrednicima u svim delovima opštine omogućen lakši pristup proizvodnim površinama.

Ovi putevi sada povezuju više desetina hektara obradivog zemljišta i omogućavaju nesmetan prilaz za tridesetak domaćinstava koja se aktivno bave poljoprivredom.

Predsednica opštine Palilula, Ivana Medić, istakla je da će opština i u narednom periodu nastaviti da pomaže poljoprivrednicima kroz infrastrukturne i druge projekte, jer, kako je navela, „svaki uloženi dinar u selo i zemlju donosi višestruku korist za celu opštinu“.

Realizacija ovog projekta još jednom potvrđuje opredeljenost lokalne samouprave da podrži male proizvođače i unapredi uslove za razvoj ruralnih područja.